Przegląd wydarzeń kulturalno-sportowych w 2023 roku
sty 16 2024
Bez kategorii

1) Premiera filmu „Skarb”

21 stycznia w wałbrzyskim kinie Apollo odbyła się premiera filmu „Skarb” opartego na dramacie Olgi Tokarczuk, do którego sceny były kręcone m.in. na terenie gminy Marciszów. Na premierze oczywiście nie zabrakło pisarki i noblistki. Olga Tokarczuk bardzo pozytywnie oceniła filmową adaptację swojej sztuki, którą autorzy scenariusza Andrzej i Michał Łagoda przenieśli z lat sześćdziesiątych do czasów współczesnych.

2) Turniej siatkarski na WOŚP

28 stycznia w sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marciszowie odbył się Branżowy Turniej Szóstek Siatkarskich o Puchar Wójta Gminy Marciszów, w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

3) 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29 stycznia w Domu Kultury w Marciszowie odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypominamy, że Marciszów zebrał blisko 26 tys. zł. W Domu Kultury od godziny 15:00 obejrzeć można było występy: Aleksandry Majak, Przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marciszowie, Agaty Chojnowskiej, Zbigniewa Stefańskiego wraz z zespołem, Żakliny Runge, Dariusza Perdka i Marcina Czyża z zespołu Rock Tube oraz Zespołu Sahieel, ponadto przygotowany został przez uczniów ZSP i druhów MDP w Marciszowie pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zorganizowano pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczennic z ZSP w Marciszowie. Najmłodsi mieli okazję na zabawy z Komisarzem Lwem, który odwiedził Marciszów podczas finału. Dzieci i dorośli korzystali z przejażdżki bojowym wozem strażackim. Na przybyłych czekały przygotowane przez Radę Rodziców pyszne ciasta, ciepły posiłek, kawa i herbata oferowane przez panią Elżbietę Jahołkowską i słodkości od pana Mieczysława Janeckiego, „Breloczkowy zawrót głowy” od MDP oraz pomiar ciśnienia krwi i poziomu cukru przygotowane przez NZOZ Przychodnia Rodzinna w Marciszowie. Na uczestników Finału czekały licytacje i loteria fantowa.

4) Karnawał w czeskim Pilnikovie

11 lutego w partnerskim czeskim Pilnikovie obył się, jak co roku, karnawał pod nazwą „Parada karnawałowa i zabawa” z udziałem mieszkańców gminy Marciszów pod wodzą wójta Wiesława Cepielika. Delegacja mieszkańców naszej gminy przyjechała na zaproszenie burmistrza Pilnikova Josefa Červenýego. Tradycyjnie, przy muzyce, odbył się karnawałowy pochód przez Pilnikov w kolorowych strojach i maskach. Uczestnicy pochodu częstowani byli przez mieszkańców miasteczka swoimi wyrobami spożywczymi. Po przejściu korowodu do rynku wspólnie bawiono się przy śpiewie i muzyce z naszymi czeskimi przyjaciółmi. Serdecznej i ciepłej atmosfery nie było końca.

5) Ostatki w Viteznej

18 lutego delegacja z gminy Marciszów brała udział w czeskich ostatkach zwanych – Masopust w partnerskiej Gminie Vitezna. Gminę Marciszów zaprosił wójt Peter Hrubý. Imprezę otworzył pochód przez miasto z pięknie przebranymi mieszkańcami, a następnie przy występach tanecznych i śpiewie wspólnie biesiadowaliśmy z naszymi czeskimi przyjaciółmi. Nie zabrakło czeskich, lokalnych wyrobów i specjałów.

6) Dzień sołtysa

11 marca przypada Dzień Sołtysa. Z tej okazji w sali narad Urzędu Gminy Marciszów odbyła się uroczystość, podczas której wójt Wiesław Cepielik, zastępca wójta Paweł Truszczyński i kierownicy jednostek spotkali się z sołtysami, celem okazania wdzięczności i szacunku za ich pracę oraz zaangażowanie w codzienne sprawy mieszkańców.

7) Dzień Kobiet

4 marca w Wieściszowicach sołtys wraz z radą sołecką zorganizowali uroczystość Dnia Kobiet. Tydzień później 11 marca w sołectwach Pastewnik, Marciszów, Ciechanowice, Pustelnik, Domanów odbyły się organizowane przez sołtysów i rady sołeckie imprezy kulturalne również z okazji tego pięknego Święta. Wszystkie Panie otrzymywały podarunki, organizatorzy zadbali także o poczęstunki oraz całą aranżację imprez. Wymienione sołectwa odwiedzili gościnnie wójt gminy Wiesław Cepielik wraz z zastępcą Pawłem Truszczyńskim, którzy z wyrazami wdzięczności złożyli wszystkim Paniom serdeczniejsze życzenia.

8) Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”

24 marca w Domu Kultury w Marciszowie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego “Młodzież zapobiega pożarom”, organizowanego przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz samorządów. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

9) Gminny Jarmark Wielkanocny

25 marca w Domu Kultury w Marciszowie odbył się Jarmark Wielkanocny. Ręcznie robione wielkanocne ozdoby, kolorowe pisanki, produkty regionalne, domowe wypieki i stroiki świąteczne to tylko część przygotowanych przez wystawców z naszego powiatu i gminy wyrobów świątecznych, które wypełniły salę Domu Kultury.

10) Rajd Natury

16 kwietnia przez teren naszej gminy przebiegał 2. Rajd Natury, druga runda MSP Rally Trophy rajdowego pucharu Sudetów 2023. Trasa rajdu biegła m.in. przez miejscowości: Gostków, Pustelnik, Marciszów, Domanów, Dębrznik, Ptaszków, Kamienną Górę i Jaczków. Efektownym był OS Gostków-Pustelnik, to na tym odcinku zawodnicy doprowadzali samochody do granic możliwości. W pozostałych miejscowościach to tzw. odcinki dojazdowe, na których uczestnicy rajdu musieli jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

11) Spotkanie autorskie z Władysławem Krupą

21 kwietnia w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Domu Kultury w Marciszowie odbyło się spotkanie autorskie z Władysławem Krupą, pedagogiem, aktorem, autorem tomików poezji oraz fotografikiem. Podczas spotkania gość opowiadał o swoich wierszach, podróżach, wspomnieniach z czasów nauczania w szkole, jak również zaprezentował swoje umiejętności wokalne.

12) Koncert Piosenki Biesiadnej

22 kwietnia w sali Domu Kultury w Marciszowie, w świetnej atmosferze, odbył się Koncert Piosenki Biesiadnej. Organizatorem wydarzenia był Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Marciszowie oraz Gmina Marciszów. Na scenie wystąpili: Zespół Biesiadny ze Świdnika, Zespół wokalny Wrzos z Lubawki, Duet Neslapeto z Czech oraz Jan Baloga z zespołem ze Słowacji.

13) Pożegnanie zimy po czesku

30 kwietnia na zaproszenie czeskich partnerów z Gminy Pilnikov polska delegacja z Gminy Marciszów uczestniczyła w święcie pożegnania zimy. Podczas wydarzenia zgodnie z czeską tradycją na dziedzińcu przy urzędzie postawiono drzewko majowe, był pochód, spalenie czarownicy na stosie, lampiony oraz na zakończenie pokaz tańca z ogniem. W czeskim wydarzeniu uczestniczyliśmy w ramach projektu partnerskiego finansowanego ze środków unijnych.

14) Sudecki Rajd Konny w gminie Marciszów

3 maja na terenie gminy Marciszów odbył się Sudecki Rajd Konny. Po wcześniejszym przygotowaniu koni do jazdy grupa wyruszyła ze Stajni Trzy Wiatry w Pustelniku zielonym szlakiem przez Marciszów w kierunku Kolorowych Jeziorek w Wieściszowicach, gdzie odbyło się ognisko i popas dla koni.

15) „Karmelek” w Domu Kultury w Marciszowie

5 maja na zaproszenie Urzędu Gminy w Domu Kultury w Marciszowie odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Karmelek”, w którym wystąpili aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry im. Bogdana Nauki. Spektakl ten skierowany był do młodszej publiczności. Widownia z zaciekawieniem poznawała historię pieska Karmelka, który był zrozpaczony, gdyż czuł się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnił mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go piesek. Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana była najmłodsza widownia, w niezwykle przystępny sposób ukazująca, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.

16) Powiatowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

4 czerwca w Lubawce odbył Powiatowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody sportowo-pożarnicze MDP z terenu powiatu kamiennogórskiego rozegrane zostały na lubawskim boisku. W zawodach udział wzięło osiem drużyn w tym dwie dziewczęce. Była również nasza drużyna MDP, która zajęła 4 miejsce.

17) Młodzi piłkarze LKS Bóbr Marciszów mistrzami turnieju piłkarskiego

11 czerwca w Krzeszowie został rozegrany turniej piłkarski o Puchar Lata LZS, jako mistrzostwa powiatu i eliminacje do finału strefy jeleniogórskiej. W zawodach zagrało pięć drużyn dziecięcych kategorii wiekowej Orlik. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” po 15 minut, gdzie mistrzami powiatu zostali młodzi piłkarze LKS Bóbr Marciszów, którzy wygrali wszystkie swoje mecze.

18) Stypendia Wójta Gminy Marciszów

28 czerwca przyznano stypendia Wójta Gminy Marciszów oraz nagrody ufundowane przez radnych. Stypendia zostały przyznane za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów Gminy Marciszów. Otrzymały je absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze – Aleksandra Dul i Patrycja Klocek. Stypendystki otrzymały stypendium Wójta Gminy w kwocie 1000 zł oraz pamiątkową statuetkę i nagrody ufundowane przez Radnych Gminy Marciszów oraz byłego sołtysa sołectwa Nagórnik Ś.P. Józefa Żukrowskiego i sołtysa sołectwa Świdnik Stanisława Napierałę.

19) Den obce w Viteznej

1 lipca, na zaproszenie włodarzy czeskiej Viteznej, wójt wraz z mieszkańcami gminy uczestniczyli w obchodzonym co roku święcie pod nazwą „Den obce” w partnerskiej miejscowości Vítězná. Organizatorzy przygotowali dzień pełen atrakcji, takich jak wyścigi traktorów, zawody strażackie czy też lot śmigłowcem. Młodsi uczestnicy mogli skorzystać z rozbudowanej strefy zabawy oraz wesołego miasteczka. Nie obyło się także bez stoisk z lokalnymi wyrobami i produktami, a wszystko to przy występach lokalnych wykonawców.

20) Festyn Rodzinny w Wieściszowicach

22 lipca w Wieściszowicach odbył się Festyn Rodzinny organizowany przez Sołtysa oraz Radę Sołecką przy wsparciu Gminy Marciszów. Na przybyłych gości i uczestników czekały występy: zespołu Viteznacek i zespołu Neslapeto z Czech, Góralskiej kapeli “Janicki” oraz Mai Oleśków. Najmłodsi mogli spędzić czas na zabawach przygotowanych przez animatorów. Na miejscu nie zabrakło także zaplecza gastronomicznego, zakupić można było m.in. pyszne ciasta, kiełbasę z grilla, pajdę ze smalcem oraz watę cukrową. Impreza zakończyła się zabawą taneczną.

21) Rodzinny Rajd Rowerowy

23 lipca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Sołtysów oraz Rady Sołeckie Ciechanowic oraz Marciszowa. Trasa prowadziła spod świetlicy wiejskiej w Ciechanowicach, skąd pierwsza ekipa wyruszyła w kierunku Domu Kultury w Marciszowie, tu grupy połączyły się i razem w asyście policjantów Wydziału Ruchu Drogowego na motocyklach kierowały się z powrotem do Ciechanowic. Na miejscu dla uczestników zorganizowane zostało ognisko i grill. Zorganizowany został także mecz siatkówki, w którym udział brały drużyny składające się z mieszkańców, a także prezentacja rowerów elektrycznych.

22) II Biesiada nad Świdną

5 sierpnia w Świdniku odbyła się II Biesiada nad Świdną. Na scenie świetlicy wiejskiej wystąpiły zespoły ludowe: Bolkowianie z Bolkowa, Karkonosze z Gruszkowa, Kukułeczki z Pogwizdowa, Wojcieszowie z Wojcieszowa oraz Zespół Biesiadny ze Świdnika. Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Biesiadny ze Świdnika oraz Stowarzyszenie Świdna, przy wsparciu Gminy Marciszów.

23) XI Spartakiada Seniorów

19 sierpnia na boisku w Marciszowie, w świetnej atmosferze odbyła się XI Spartakiada Seniorów, którą zorganizował Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Seniorzy wzięli udział w konkurencjach: rzutu gumofilcem, rzutu lotką do tarczy, rzutu wałkiem, kopnięciem piłki do minibramki, nawijaniem sznurka na szpulę, slalomu z jajkiem na łyżce, biegiem w workach. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.

24) Piknik Filmowy w Świdniku

19 sierpnia w Świdniku odbył się Piknik Filmowy, w ramach którego mieszkańcy uczestniczyli w plenerowym pokazie filmu “Skarb” opartego na dramacie Olgi Tokarczuk, do którego sceny były kręcone m.in. na terenie gminy Marciszów. Przed emisją filmu mieszkańcom zaprezentował się m.in. Zespół instrumentalny Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej.

25) Dożynki Gminne w Sędzisławiu

2 września odbyły się Dożynki Gminy Marciszów. Gospodarzem tegorocznych dożynek było sołectwo Sędzisław. Obchody otworzyła Uroczysta Msza Dziękczynna w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Sędzisławiu. Główna część obchodów miała miejsce na boisku sportowym w Sędzisławiu. Święto rolników nie mogłoby się odbyć bez najważniejszych reprezentantów społeczności rolniczej – starostów: Julii Bachońskiej-Majerskiej i Szymona Lizonia. W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, zaproszeni goście, mieszkańcy regionu, przedstawiciele czeskiej gminy partnerskiej Vítězná oraz słowackiej bratniej miejscowości Víťaz. Na scenie zaprezentowali się: Zespół Biesiadny ze Świdnika, Aleksandra Majak, Maja Oleśków, Jan Baloga z Zespołem, Karolina Bielecka, Szczyle, The Light Street i gwiazda wieczoru zespół Energy Girls, a imprezę poprowadził Arkadiusz Włodarski. Dla najmłodszych przygotowano strefę aktywności z dmuchańcami, animacjami ruchowymi i zabawami, warsztatami z tworzenia figur, zwierzątek i domków za pomocą drewnianych klocków oraz tworzenia string artów z użyciem gwoździ i sznurków. Na boisku pojawił się także Komisarz Lew wraz z Funkcjonariuszem KPP w Kamiennej Górze oraz OSP Marciszów, którzy edukowali dzieci w zakresie bezpiecznej zabawy oraz pierwszej pomocy. Nie brakło również stoisk gastronomicznych, z lokalnymi wyrobami i rękodziełem.

26) VII Bieg Pustelnika

17 września, odbyła się VII edycja Biegu Pustelnika. Po raz kolejny zawodnicy rywalizowali na leśnej trasie o długości ponad 10 km prowadzonej na szczyt Krąglaka, z którego rozciągają się widoki na Śnieżkę, Rudawy Janowickie i gminę Marciszów.

27) Bieg z widokiem na Kolorowe Jeziorka

30 września odbyła się kolejna edycja “Biegu z widokiem na Kolorowe Jeziorka”. W biegu udział wzięły osoby zrzeszone w klubach sportowych, amatorzy i wszyscy chętni. Bieg odbył się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Marciszów. Biegacze, jak i uczestnicy Nordic Walking mieli do pokonania pętlę o długości 10 km. Nawierzchnia trasy jest w 99% szutrową i leśną. Celem tej imprezy jest popularyzacja biegania, promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia połączona z promocją Rudawskiego Parku Krajobrazowego, jako miejsca o bardzo dobrych warunkach do uprawiania biegów oraz innych form turystyki aktywnej.

28) Wyjazd integracyjny

1 Października dzięki współpracy Gminy Marciszów ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz seniorów udało się zorganizować kolejny wyjazd integracyjny połączony z warsztatami. Grupa seniorów z Klubu Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Marciszowa wraz z grupą kamiennogórską i bolkowską wyjechali na trzydniowe tournée do Szklarskiej Poręby.

29) Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

5 Października pary Jubilatów odebrały rąk wójta gminy honorowe odznaczenia. W tym roku aż osiem par z Gminy Marciszów otrzymało odznaczenia. Medale z okazji Złotych Godów, jubileuszu 50 rocznicy ślubu, przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to dowód społecznego uznania dla trwałości instytucji małżeństwa oraz podziwu i poszanowania dla tak długiego pożycia we wzajemnej zgodzie i miłości.

30) Zakończenie sezonu lotów gołębi pocztowych

7 października w świetlicy wiejskiej w Domanowie odbyło się podsumowanie i zakończenie sezonu lotów gołębi pocztowych Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Dębnik. W spotkaniu brali udział hodowcy z Gminy Marciszów.

31) Dzień Seniora

21 października w sali Domu Kultury w Marciszowie odbył się XVI Dzień Seniora, który zorganizował Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas wydarzenia wręczono legitymację nowej członkini koła, która przywitała wszystkich torbą pełną słodyczy. Wydarzenie uświetnił koncert Zespołu Biesiadnego ze Świdnika.

32) Mistrzostwa Powiatu LZS Piłki Siatkowej Mężczyzn

27 października w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marciszowie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu LZS Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Marciszów. W turnieju udział wzięły drużyny: Statyści Kamienna Góra, LKS Bóbr Marciszów i Cystersi Pagaz Krzeszów. Po emocjonujących meczach puchar zdobył LKS Bóbr Marciszów. Tytuł wicemistrza przypadł siatkarzom Statyści Kamienna Góra, a Cystersi Pagaz Krzeszów musieli się w tym roku zadowolić trzecim miejscem.

33) Finał strefy jeleniogórskiej LZS Piłki Siatkowej Mężczyzn

4 listopada w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Marciszowie odbył się finał strefy jeleniogórskiej LZS Piłki Siatkowej Mężczyzn. W turnieju udział wzięły drużyny: ZSE-T Rakowice Wielkie, UKS Sokoliki Janowice Wielkie, LKS Bóbr Marciszów. Po emocjonujących meczach I miejsce zdobył LKS Bóbr Marciszów. Tytuł wicemistrza przypadł siatkarzom UKS Sokoliki Janowice Wielkie, a siatkarze z ZSE-T Rakowice Wielkie musieli się w tym roku zadowolić trzecim miejscem. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Antoniak z LKS Bóbr Marciszów, otrzymując statuetkę MVP. Znaczy to, że mistrzem strefy został Bóbr Marciszów, który za tydzień zagrał w finale wojewódzkim.

34) Bóbr Marciszów mistrzem Dolnego Śląska

12 listopada Bóbr Marciszów został Mistrzem Dolnego Śląska LZS w piłce siatkowej mężczyzn. Po raz pierwszy drużyna z powiatu kamiennogórskiego wystąpiła na Mistrzostwach Polski LZS reprezentując Dolny Śląsk. Mistrzostwa Dolnego Śląska LZS w piłce siatkowej mężczyzn odbyły się dziś w Pieńsku. Siatkarzom z Klubu Bóbr Marciszów, którzy reprezentowali powiat kamiennogórski i zdobyli I miejsce, kibicowali włodarze gminy. Po wygranej mistrzowie przekazali zwycięski puchar wójtowi.

35) Profilaktyka z Młodzieżową Drużyna Pożarniczą

29 listopada dzielnicowa z Posterunku Policji w Marciszowie wspólnie z policjantką Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Ratownikiem Medycznym odwiedzili Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Marciszowie, aby przypomnieć o najważniejszych zasadach ruchu drogowego i udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej w razie wypadku na drodze lub przejściu dla pieszych.

36) Spektakl pantomimiczny „Only you”

2 grudnia w Domu Kultury w Marciszowie odbył się spektakl pantomimiczny „Only you” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Formy. Spektakl „Only you” obfitował w momenty komiczne, groteskowe, ale i też niepozbawione wątków wzruszających. Prezentował osobiste wspomnienia dzieciństwa i przeżyć z nim związanych Józefa Markockiego, założyciela i aktora Teatru Formy, który istnieje od 1996 roku. W obsadzie spektaklu znaleźli się: Józef Markocki, Magdalena Paczkowska, Jarosław Paczkowski. Światło i dźwięk: Mariusz Demkowicz. Spektakl został doceniony przez licznie zgromadzonych widzów i nagrodzony gromkimi brawami.

37) Spotkanie ze Świętym Mikołajem

6 grudnia w Domu Kultury w Marciszowie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego spotkały się ze Świętym Mikołajem. Przed przybyciem Mikołaja dzieci obejrzały przygotowany specjalnie na tę okazję spektakl w wykonaniu uczniów klasy 5. Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i radości, a na zakończenie wręczył wszystkim prezenty. W kolejnych dniach Mikołaj odwiedził pozostałe sołectwa Gminy Marciszów.

38) Koncert Kolęd i Pastorałek w Świdniku

16 grudnia w Świdniku odbyła się trzecia edycja koncertu Kolęd i Pastorałek “Niech snuje się kolęda”. Kolędy i pastorałki wykonały: zespół Viteznaczek z Czech, zespół wokalny Agat z Jeleniej Góry, zespół Karkonosze z Gruszkowa, Rozśpiewane Panie z Mysłowa i oczywiście Zespół Biesiadny ze Świdnika.

39) Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy

17 grudnia w Marciszowie odbył się II Jarmark Bożonarodzeniowy. Salę Domu Kultury ponownie wypełniły stoiska z rękodziełem oraz lokalnymi wyrobami.

Ostatnie aktualności