X Dolnośląski Kongres Samorządowy

We Wrocławiu trwa dziś (wtorek, 5 marca) X Dolnośląski Kongres Samorządowy organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Na Kongresie nie brakuje oczywiście „naszych” samorządowców, w tym Wójta Gminy Wiesława Cepielika i wielu innych lokalnych liderów samorządowych.

Wydarzenie to przyciąga przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, dziennikarzy, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz licznych ekspertów. Tegoroczna edycja kongresu odbywa się pod hasłem „Dynamiczny region – nowoczesny samorząd”.

Dyskusje podczas X Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego są podzielone na trzy panele tematyczne. Głównym tematem są istotne i liczne zmiany w samorządzie. Będzie również mowa o rozwoju kolei w regionie. Kolejnym ważnym punktem obrad będzie znaczenie funduszy europejskich dla samorządów.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wyjątkowe wydarzenie, które stanowi niepowtarzalną okazję do dyskusji na tematy ważne dla całego województwa i lokalnych społeczności. W tym roku mamy już dziesiątą edycję tego spotkania, podczas którego szerokie grono samorządowców i ekspertów dyskutuje o roli samorządu terytorialnego, jego zadaniach i wyzwaniach, które przed nim stoją.

Zdjęcia: użyczone