- Aktualności
- Urząd Gminy
- Dla Mieszkańców
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marciszowie
- Wodociągi Marciszowskie
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
- Świetlice wiejskie
- Biblioteki
- Posterunek Policji
- Interaktywne cmentarze
- Odbiór odpadów
- Zagospodarowanie przestrzenne Gminy
- Program Priorytetowy „Ciepłe Mieszkanie”
- Program Priorytetowy ,,Czyste Powietrze”
- Dla Turystów
Fundusze zewnętrzne
- Kontakt
W dniu wczorajszym (wtorek, 02 czerwca) delegacja z Gminy Marciszów w osobach: wójt Wiesław Cepielik, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bożena Drożdżowska, sędzia Polskiego Związku Biathlonu Łukasz Pociecha i kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Paweł Truszczyński odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, gdzie odbyło się spotkanie z działaczami biatlonu. Powodem spotkania było między innymi podsumowanie i podziękowania za współorganizację zawodów pt. „Biathlon Dla Każdego”, które zostały przeprowadzone 17 maja b.r. na terenie Gminnego Centrum Sportowego w Marciszowie. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w historii naszej gminy.
W spotkaniu podsumowującym marciszowskie zawody uczestniczyły – prezes Polskiego Związku Biathlonu i licencjonowany sędzia międzynarodowy IBU Joanna Badacz oraz dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, wielokrotna medalistka, olimpijka Magdalena Wielechowska.
Nowo nawiązana współpraca z Polskim Związkiem Biathlonu i Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie ma na celu popularyzację biatlonu, dawno zapomnianej w naszej gminie dyscypliny sportowej, a także krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
„…W imieniu Gminy Marciszów, nas oraz własnym, pragnę złożyć serdeczne podziękowania za Państwa ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i serce włożone w przygotowanie oraz bezpieczne przeprowadzenie wspólnego wydarzenia biathlonowego. Słowa szczególnej wdzięczności oraz wyrazy uznania kieruję również w stronę Polskiego Związku Biathlonu. Państwa obecność, otwartość na dialog, wsparcie organizacyjne nad tym przedsięwzięciem podniosły rangę zawodów do najwyższego poziomu. Partnerstwo z krajowym związkiem, to dla Gminy Marciszów niezwykle cenny impuls do dalszego rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej oraz wspierania młodych talentów…” – takiej treści podziękowania wójta gminy zostały przekazane działaczom biatlonu i współorganizatorom marciszowskiej edycji „Biatlon dla każdego”.
Wspólne podsumowanie zawodów jasno wskazuje, że wypracowane standardy są dobrym fundamentem pod kolejne edycje tego wydarzenia i dają perspektywę dalszej, długofalowej współpracy pomiędzy Gminą Marciszów, Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie oraz Polskim Związkiem Biathlonu. Rosną nadzieję, że „Biatlon dla każdego” na stałe wpisze się w kalendarz najważniejszych imprez sportowych na Dolnym Śląsku i zagości w Gminie Marciszów.
W trakcie spotkania uczestnicy mieli także okazję do zapoznania się z nowo realizowaną inwestycją rozbudowy infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego oraz zwiedzenia Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach.








