- Aktualności
- Urząd Gminy
- Dla Mieszkańców
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marciszowie
- Wodociągi Marciszowskie
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
- Świetlice wiejskie
- Biblioteki
- Posterunek Policji
- Interaktywne cmentarze
- Odbiór odpadów
- Zagospodarowanie przestrzenne Gminy
- Program Priorytetowy „Ciepłe Mieszkanie”
- Program Priorytetowy ,,Czyste Powietrze”
- Dla Turystów
Fundusze zewnętrzne
- Kontakt
W dniu wczorajszym (23.06.2026r.) odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji:
Małgorzata Krzyszkowska – Starosta Kamiennogórski (przewodnicząca Komisji);
Zenon Król – radny Rady Powiatu Kamiennogórskiego;
Piotr Respondek – radny Rady Powiatu Kamiennogórskiego;
Paulina Basta – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze;
Agnieszka Długosz – Zastępca Burmistrza Miasta Lubawka, wraz z Pawłem Mazurem – przedstawicielem
Wydziału Zarządzania Kryzysowego;
Wiesław Cepielik – Wójt Gminy Marciszów, wraz z Pawłem Walczakiem – przedstawicielem ds. zarządzania kryzysowego oraz Eweliną Dul – Kierownikiem Referatu Organizacyjno-Społecznego;
Mariusz Pawlak – Sekretarz Miasta Kamienna Góra, wraz z Anną Zawieruchą – przedstawicielem Wydziału Zarządzania Kryzysowego;
Edyta Drzewiecka – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze;
Kornel Mika – Główny Specjalista Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze;
Iwona Zabawa – Sekretarz Gminy Kamienna Góra, wraz z Bartoszem Abramowiczem – przedstawicielem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Gminy Kamienna Góra.
W spotkaniu wzięli udział również zaproszeni goście:
Agnieszka Mendelska – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze;
Adrian Ciejak – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kamiennej Górze;
Edyta Gizel-Gawron – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kamiennej Górze;
Marcin Jaksoń – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamiennej Górze;
Tomasz Łątka – przedstawiciel Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.
W trakcie posiedzenia Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku zapoznała się z informacjami powiatowych służb, inspekcji i straży dotyczącymi zagrożeń ładu, porządku publicznego oraz bezpieczeństwa obywateli na obszarze powiatu kamiennogórskiego w I półroczu 2026 roku. W sprawozdaniach uwzględniono specyfikę okresu wakacyjnego oraz zaplanowane działania prewencyjne. Komisja wydała pozytywną opinię o pracy powiatowych służb, inspekcji i straży. Ponadto przedmiotem obrad były bieżące wnioski i problemy zgłaszane przez członków Komisji, przedstawicieli zaproszonych formacji oraz społeczności lokalne.



