- Aktualności
- Urząd Gminy
- Dla Mieszkańców
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marciszowie
- Wodociągi Marciszowskie
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
- Świetlice wiejskie
- Biblioteki
- Posterunek Policji
- Interaktywne cmentarze
- Odbiór odpadów
- Zagospodarowanie przestrzenne Gminy
- Program Priorytetowy „Ciepłe Mieszkanie”
- Program Priorytetowy ,,Czyste Powietrze”
- Dla Turystów
Fundusze zewnętrzne
- Kontakt
W Domu Kultury w Marciszowie odbyła się wczoraj (czwartek, 25 czerwca) uroczystość zakończenia roku szkolnego połączona z pożegnaniem uczniów klas VIII z rocznika 2018-2026.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczął występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas VII i VII b pod kierunkiem Anity Zwolenik i Marty Sibirskiej. Następnie, po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, odbyła się ceremonia przekazania flagi uczniom klas młodszych.
W części oficjalnej głos zabrali: dyrektor szkoły Bożena Drożdżowska oraz Wójt Gminy Marciszów Wiesław Ciepielik. Podkreślono wysiłek i zaangażowanie ósmoklasistów oraz znaczenie ich wieloletniej pracy na rzecz szkoły i lokalnej społeczności.
Podczas uroczystości wręczono tytuł „Prymusa Roku 2025/2026” uczniowi klasy VIII B Krystianowi Ozorowi, który uzyskał średnią 5,47 oraz wzorowe zachowanie, a także wyróżnił się aktywnością i pracą na rzecz szkoły. Nagrodę wręczyły dyrektor szkoły Bożena Drożdżowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Edyta Lipień.
Wójt Gminy Marciszów Wiesław Ciepielik przyznał wyróżnienie i stypendium „Najlepszy z Najlepszych” Krystianowi Ozorowi. Radni Gminy Marciszów ufundowali również nagrody dla uczniów wyróżniających się wynikami w nauce i zachowaniem, reprezentujących poszczególne sołectwa: Marciszów, Wieściszowice, Ciechanowice, Domanów i Świdnik.
Wręczono także listy gratulacyjne rodzicom uczniów klas VIII oraz podziękowania dla szczególnie zaangażowanych rodziców z klas VIII oraz IV–VII, wspierających pracę Rady Rodziców.
Stypendia za wysokie wyniki w nauce (średnia co najmniej 4,80 i wzorowe zachowanie) otrzymało kilkudziesięciu uczniów klas IV–VII.
Nagrodzono także uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce, wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem oraz ze 100% frekwencją.
W emocjonalnej części uroczystości skierowano słowa podziękowania do absolwentów, życząc im powodzenia, mądrych decyzji i realizacji marzeń. Przedstawiciele klas VII wręczyli ósmoklasistom pamiątkowe upominki, a przedstawiciele absolwentów wygłosili swoje pożegnalne przemówienie.




















