Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno‑Przedszkolnym w Marciszowie

W Domu Kultury w Marciszowie odbyła się wczoraj (czwartek, 25 czerwca) uroczystość zakończenia roku szkolnego połączona z pożegnaniem uczniów klas VIII z rocznika 2018-2026.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczął występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas VII i VII b pod kierunkiem Anity Zwolenik i Marty Sibirskiej. Następnie, po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, odbyła się ceremonia przekazania flagi uczniom klas młodszych.

W części oficjalnej głos zabrali: dyrektor szkoły Bożena Drożdżowska oraz Wójt Gminy Marciszów Wiesław Ciepielik. Podkreślono wysiłek i zaangażowanie ósmoklasistów oraz znaczenie ich wieloletniej pracy na rzecz szkoły i lokalnej społeczności.

Podczas uroczystości wręczono tytuł „Prymusa Roku 2025/2026” uczniowi klasy VIII B Krystianowi Ozorowi, który uzyskał średnią 5,47 oraz wzorowe zachowanie, a także wyróżnił się aktywnością i pracą na rzecz szkoły. Nagrodę wręczyły dyrektor szkoły Bożena Drożdżowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Edyta Lipień.

Wójt Gminy Marciszów Wiesław Ciepielik przyznał wyróżnienie i stypendium „Najlepszy z Najlepszych” Krystianowi Ozorowi. Radni Gminy Marciszów ufundowali również nagrody dla uczniów wyróżniających się wynikami w nauce i zachowaniem, reprezentujących poszczególne sołectwa: Marciszów, Wieściszowice, Ciechanowice, Domanów i Świdnik.

Wręczono także listy gratulacyjne rodzicom uczniów klas VIII oraz podziękowania dla szczególnie zaangażowanych rodziców z klas VIII oraz IV–VII, wspierających pracę Rady Rodziców.

Stypendia za wysokie wyniki w nauce (średnia co najmniej 4,80 i wzorowe zachowanie) otrzymało kilkudziesięciu uczniów klas IV–VII. 

Nagrodzono także uczniów z bardzo dobrymi wynikami w nauce, wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem oraz ze 100% frekwencją. 

W emocjonalnej części uroczystości skierowano słowa podziękowania do absolwentów, życząc im powodzenia, mądrych decyzji i realizacji marzeń. Przedstawiciele klas VII wręczyli ósmoklasistom pamiątkowe upominki, a przedstawiciele absolwentów wygłosili swoje pożegnalne przemówienie.