Dofinansowanie na remont drogi w Ciechanowicach

Wczoraj (środa, 19 lipca) opublikowana została, zatwierdzona przez premiera Mateusza Morawieckiego, lista zadań powiatowych i gminnych w zakresie dofinansowania remontów dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na liście podstawowej zadań zakwalifikowanych do dofinansowania swoje miejsce znalazł projekt pn. „Remont drogi gminnej nr 114459D w Ciechanowicach”. Remont będzie polegał na wykonaniu frezowania istniejącej nawierzchni oraz wykonaniu nowej nakładki bitumicznej dwuwarstwowej. Zostaną również wykonane pobocza z kruszywa łamanego w granicach pasa drogowego.

Szacowana wartość zadania to ponad 450 000,00 zł. Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 361 916,00 zł.

Jestem bardzo zadowolony z tej informacji, gdyż będziemy mogli kompleksowo wyremontować drogę za Pałacem Ciechanowice, która ma nie tylko znaczenie lokalne, ale stanowi także ważne połączenie komunikacyjne i dla ruchu turystycznego. Długo oczekiwaliśmy z mieszkańcami na pomoc finansową i już niebawem odetchniemy z ulgą  mówi wójt Wiesław Cepielik.