Profilaktyka z Młodzieżową Drużyna Pożarniczą

W środę (29 listopada) dzielnicowa z Posterunku Policji w Marciszowie wspólnie z policjantką Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Ratownikiem Medycznym odwiedzili Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Marciszowie, aby przypomnieć o najważniejszych zasadach ruchu drogowego.

Nauka dzieci i młodzieży o najważniejszych zasadach, szczególnie przy poruszaniu się po drogach to jeden z priorytetów dla policjantów. Pamiętajmy o tym, że jezdnią jako piesi chodzimy lewą stroną, tak aby widzieć samochód, który nadjeżdża. Przed przejściem dla pieszych należy się zatrzymać, rozejrzeć i upewnić się, co do możliwości wejścia. Nie wchodzi się pod nadjeżdżający pojazd ani zza przeszkód. Pieszy musi mieć na uwadze to, że obecne trudne warunki pogodowe powodują zdecydowane wydłużenie drogi hamowanie samochodu. Przechodząc przez jezdnię, nie należy korzystać z telefonu ani z innych urządzeń w sposób, który utrudni obserwowanie otoczenia. Odblaski na drodze to podstawa – daj szansę kierowcy.

Dodatkowo dzięki alko– i narko– goglom dzieci mogły przekonać się o tym, jak trudno utrzymać równowagę w przypadku odurzenia różnymi środkami. Policjantki zwróciły uwagę na negatywne skutki dla małoletnich dotyczących spożywania i zażywania substancji. Natomiast z ratownikiem przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej w razie wypadku na drodze lub przejściu dla pieszych.

Zdjęcia użyczone